Nasiona Jest 118 produktów.

Internetowy sklep ogrodniczy z najlepszymi nasionami palm i bananowców. 

Podkategorie

Bananowce

Bananowce zachwycają nas soczystą zielenią niezwykle delikatnych liści. Barwa ta wzbogacona bywa w zależności od gatunku o tony purpurowe, białe i inne. Kwitnąc pozwalają nam cieszyć się bajecznymi kolorami, a owocując – nierzadko także smakiem swoich owoców. W naszym sklepie oferujemy zarówno doskonałej jakości nasiona, podłoże do ich wysiewu (niezastąpioną ziemię kokosową) oraz wiele praktycznych informacji.  

Agawy

Agawy są roślinami, które wyglądają doskonale niezależnie od rozmiarów. Zarówno małe okazy jak i te naprawdę duże mają swój specyficzny urok. Mięsiste, najczęściej otoczone kolcami liście mogą przybierać różne odcienie zieleni, być otoczone żółtą czy białą linią. Mogą być szerokie i masywne albo też węższe i delikatniejsze, ale zawsze są naprawdę piękne. Niektóre są nawet do pewnego stopnia mrozoodporne. Agawy można z łatwością rozmnażać z nasion, Nasiona agaw, podłoże do wysiewu oraz praktyczne informacje jak uprawiać agawy znajdziecie na naszej stronie.

Palmy

Palmy to emblematy rajskiego ogrodu. Są to niezwykle dekoracyjne rośliny egzotyczne, a do tego naprawdę bardzo łatwe w uprawie! Rośliny te opierają się zarówno piekącemu słońcu jak i dużym mrozom, często też wybaczają nam błędy w hodowli :) W każde wnętrze tchną nieco egzotycznej elegancji. W naszym sklepie znajdziecie bogaty wybór nasion, w tym palmy pokojowe, palmy doniczkowe na taras, palmy mrozoodporne, jak również rzadkie gatunki palm rzadkich. Oferujemy do tego najlepsze podłoże do ich wysiewu, czyli trzymającą wilgoć ziemię kokosową oraz praktyczne wskazówki, jak wyhodować palmę z nasion.

Chili

Jesteśmy fanami egzotycznych roślin, ale także chili. Oferujemy sprawdzone we własnym ogródku nasiona papryczek chili w różnych odmianach. Papryczki można uprawiać pod osłonami, w szklarni, mamy też gatunki do uprawy doniczkowej. Do uprawy w domu polecamy nasiona chili Siberian House Pepper.

Juki

Juka to roślina nadzwyczajnego uroku. Jej kłodzina przypomina pień drzewa, a sztywne, zeschnięte liście pokrywające ją (często całkowicie) sprawiają, że wygląda niemal jak roślina prehistoryczna. Wytrzymuje zarówno ekstremalne upały jak i mrozy, jeśli zadbamy o ograniczenie dostępu wilgoci zimą. W naszym sklepie oferujemy wszystko, czego potrzebujecie, aby samemu wyhodować piękną jukę z nasion. Mamy zarówno juki ogrodowe, jak i juki doniczkowe. W naszym sklepie internetowym znajdziecie nasiona juk, ziemię kokosową do ich wysiewu oraz praktyczne wskazówki. Znajdziecie je w zakładce Porady. 

Trawy-drzewa

Trawy drzewiaste mają przepiękne korony gęsto ułożonych, zazwyczaj cienkich i sztywnych liści. Mogą one przybierać barwy od ciemnozielonych po srebrzystoszare, co nadaje im bardzo efektownego wyglądu. To rośliny bardzo odporne i niewymagające szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Znajdziecie u nas nasiona oraz przepuszczalną i trzymającą wilgoć ziemię kokosową do ich wysiewu. Naturalnie także wszystkie potrzebne informacje! zapraszamy do zakładki Porady - po lewej stronie.

Inne egzotyki

Prezentujemy tutaj inne ciekawe rośliny egzotyczne, takie jak ręka Buddy, strelicja rajski ptak czy śródziemnomorskie oliwki. Bogactwo kształtów, kolorów i zapachów urzeczywistnione w najpiękniejszej formie. W zakładce Porady po lewej stronie znajdziecie dodatkowo praktyczne informacje takie jak: wysiew nasion strelicji, rozmnażanie oleandra, zimowanie oliwki europejskiej czy wysiew nasion araukarii.

Aloesy

Aloesy to jedne z tych roślin, które często mają niepozorne liście i naprawdę wspaniałe kwiaty. Mogą z powodzeniem rosnąć w doniczkach w słonecznym miejscu. W naturze rosną w trudnych warunkach - w miejscach gorących i suchych. Dzięki temu są wdzięcznymi roślinami do uprawy przez zapominalskich:) Chętnie wybaczą, kiedy raz na jakiś czas zapomnimy je podlać. Jest naprawdę wiele pięknych odmian, z których możesz stworzyć wspaniałą kolekcję.

Produkty na stronie

Kategorie

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...