Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
Najlepsze nasiona agaw

Agawy

Agawy są roślinami, które wyglądają doskonale niezależnie od rozmiarów. Zarówno małe okazy jak i te naprawdę duże mają swój specyficzny urok. Mięsiste, najczęściej otoczone kolcami liście mogą przybierać różne odcienie zieleni, być otoczone żółtą czy białą linią. Mogą być szerokie i masywne albo też węższe i delikatniejsze, ale zawsze są naprawdę piękne. Niektóre są nawet do pewnego stopnia mrozoodporne. Agawy można z łatwością rozmnażać z nasion, Nasiona agaw, podłoże do wysiewu oraz praktyczne informacje jak uprawiać agawy znajdziecie na naszej stronie.

Aktywne filtry

Agawa meskalowa (Agave horrida) 3 nasiona

Cena regularna 5,90 zł Cena 0,59 zł -90%
Dostępność: 363 Na magazynie

WYPRZEDAŻ – likwidacja sklepu

Agawa meskalowa to bardzo szybko rosnąca agawa ozdobna, która tworzy piękną, symetryczną rozetę.

Wytwarza się z niej narodowy meksykański alkohol – meskal. Miłośnicy agaw wiedzą, że tylko niektóre rosną szybko, stąd ta jest szczególnie polecana niecierpliwym:)

Agawa z Durango (Agave durangensis) 3 nasiona

Cena regularna 8,90 zł Cena 0,89 zł -90%
Dostępność: 8 Na magazynie

WYPRZEDAŻ – likwidacja sklepu

Duża agawa, która może osiągnąć średnicę prawie dwóch metrów. Ma szerokie, jasnoniebieskie liście z masywnymi kolcami wzdłuż ich brzegów i wydatny wierzchołkowy kolec. Choć odporna na suszę, doceni regularne podlewanie w sezonie wegetacyjnym. Toleruje umiarkowane spadki temperatur.

Agawa gipsowa (Agave gypsicola) 3 nasiona

Cena regularna 9,90 zł Cena 0,99 zł -90%
Dostępność: 33 Na magazynie

WYPRZEDAŻ – likwidacja sklepu

Cudowna, średniej wielkości agawa opisana jako nowy gatunek w 2019 r.. Rośnie wzdłuż rzeki Verde w zachodniej Oaxaca w Meksyku. Tworzy umiarkowanie gęstą rozetę złożoną z nawet 40 bardzo szerokich, jajowatych do prawie zaokrąglonych, jasnoniebieskich liści. Mają bardzo atrakcyjne, małe, czerwonawo-brązowe kolce wzdłuż krawędzi. 

AGAWOWY ZAWRÓT GŁOWY (zestaw nasion) - zestaw...

Cena regularna 39,90 zł Cena 19,95 zł -50%
Dostępność: 3 Na magazynie

WYPRZEDAŻ – likwidacja sklepu

Zestaw prezentowy zawiera 5 gatunków pięknych agaw doniczkowych doskonałych do uprawy w słonecznym miejscu. Od wiosny do jesieni mogą być na zewnątrz, na tarasie czy balkonie, po wcześniejszym przyzwyczajeniu do słońca. Agawy to świetne rośliny do kolekcjonowania!

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć