Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
Najlepsze nasiona roślin egzotycznych. Ogrodniczy sklep internetowy

Inne egzotyki

Prezentujemy tutaj inne ciekawe rośliny egzotyczne, takie jak ręka Buddy, strelicja rajski ptak czy śródziemnomorskie oliwki. Bogactwo kształtów, kolorów i zapachów urzeczywistnione w najpiękniejszej formie. W zakładce Porady po lewej stronie znajdziecie dodatkowo praktyczne informacje takie jak: wysiew nasion strelicji, rozmnażanie oleandra, zimowanie oliwki europejskiej czy wysiew nasion araukarii.

Aktywne filtry

Helikonia 'Maya Gold' (Heliconia champneiana...

Cena 9,90 zł
Dostępność: 11 Na magazynie

Egzotyczna helikonia, dorastająca maksymalnie do 5 m wysokości. Rośnie pionowo, ma ciemnozielone liście osadzone na długich ogonkach.

Wykształca przepiękny kwiatostan o bardzo dekoracyjnych, charakterystycznych podsadkach liściowych w intensywnym żółtym kolorze, z zieloną końcówką. Dodatkową zaletą jest to, że kwiatostany długo zdobią roślinę.

Wyhoduj sobie helikonię z nasion!

Puja - Maczuga Herkulesa (Puya clava-herculis)...

Cena 9,90 zł
Dostępność: 21 Na magazynie

Niezwykła puja należy do rodziny bromeliowatych. Tworzy dużą, gęstą rozetę z wielu cienkich, ciernistych, niebieskawo-zielonych liści. Jej nazwa wywodzi się od gigantycznego kwiatostanu, przypominającego maczugę, która może osiągnąć wysokość ponad 6 m.

Puya doskonale nadaje się do uprawy doniczkowej na gorących tarasach.

Sotol dasylirion (Dasylirion texanum) 3 nasiona

Cena 7,90 zł
Dostępność: 48 Na magazynie

Polecamy tę roślinę szczególnie wtedy, gdy lubisz surową teksańską scenerię.

Dasylirion texanum, zwany też sotolem, jest jednym z najniższych dasylirionów (dorasta do 0,5 m wysokości). Z tego względu doskonale nadaje się jako egzotyczna roślina doniczkowa.

Na jego liściach można zobaczyć dekoracyjne ślady odbitych kolców.

Helikonia (Heliconia librata) - 3 nasiona

Cena 9,90 zł
Dostępność: 15 Na magazynie

Średniej wielkości helikonia, dorastająca maksymalnie do 3 m. Rośnie pionowo, ma ciemnozielone liście osadzone na długich ogonkach.

Wykształca przepiękny, jasnożółty kwiatostan o bardzo dekoracyjnych, charakterystycznych podsadkach liściowych. Dodatkową zaletą jest to, że kwiatostany długo zdobią roślinę.

Wyhoduj sobie helikonię z nasion!

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć