Bambusy Jest 31 produktów.

Bambusy

Bambusy są roślinami naprawdę wielofunkcyjnymi. Mogą zarówno otoczyć nasz ogród pięknym żywopłotem, rosnąć w cieniu przy oczku wodnym, albo też zamieniać promienie słońca w różne barwy na swoich łodygach. Do tego niektóre odmiany są naprawdę bardzo odporne na zimno.

Więcej

Podkategorie

Drzewiaste

Najlepsze sadzonki bambusów w Polsce. Efektowne, wysokie, bujne bambusy do słonecznych i półcienistych miejsc w ogrodzie. Charakteryzują się wyraźnymi pędami o różnej kolorystyce w zależności od gatunku i odmiany. Wspaniale rosną w donicach na tarasie czy balkonie. Wykorzystuje się je chętnie jako przenośną zieleń na rożnego rodzaju imprezach. Mogą być sadzone pojedynczo lub w grupach  jako bariera widokowa lub tło dla innych roślin. Mają ekspansywne korzenie, dlatego przy wysadzaniu do gruntu zalecamy zamontować barierę korzeniową.

Kępowe

Sadzonki bambusów - największy wybór w Polsce. Bambusy kępowe nadają się do małych i dużych ogródków, a także na taras czy balkon. Większość z nich preferuje półcieniste i cieniste stanowiska, ale kilka odmian z powodzeniem może także rosnąć w słońcu (F. rufa, F. robusta 'Campbell', Czerwony bambus). Nie mają ekspansywnych korzeni i nie potrzebują bariery korzeniowej. Mają piękne, bujne liście i łodygi cieńsze niż łodygi bambusów drzewiastych. Wprowadzają orientalny klimat, a ich liście delikatnie szumią poruszone wiatrem. Szczególnego uroku nabierają posadzone nad oczkiem wodnym.

Okrywowe

Najlepsze sadzonki bambusów w Polsce. Bambusy okrywowe wspaniale nadają się na ogrodowe zielone dywaniki. Przycinane co roku tworzą gęste, dekoracyjne listowie. Są odmiany o liściach zielonych, ale także o listkach paskowanych. Mogą być także sadzone w doniczce i ustawione na tarasie. Te orientalne trawy są na dodatek łatwe w uprawie.

Produkty na stronie

Kategorie

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...