Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
Najlepsze sadzonki bambusów w Polsce

Drzewiaste (wysokie 4-6 m)

Najlepsze sadzonki bambusów w Polsce. Efektowne, wysokie, bujne bambusy do słońca, półcienia i cienia. Charakteryzują się wyraźnymi pędami o różnej kolorystyce w zależności od gatunku i odmiany. Wspaniale rosną w donicach na tarasie czy balkonie. Wykorzystuje się je chętnie jako przenośną zieleń na rożnego rodzaju imprezach. Mogą być sadzone pojedynczo lub w grupach, jako bariera widokowa lub tło dla innych roślin. Mają ekspansywne korzenie, dlatego przy wysadzaniu do gruntu zalecamy zamontowanie bariery korzeniowej. 

Aktywne filtry

Filostachys Bisseta (Phyllostachys bissetii)

Cena 89,90 zł
Dostępność: 9 Na magazynie

Filostachys Bisseta to dekoracyjny zielony bambus, którym osłonisz się jak zielonym ekranem widokowym. Do tego egzotycznym i szybko rosnącym.

Bambus Bisseta ma przepiękne zielone pędy, które miejscami - pod wpływem słońca - nabierają oliwkowego odcienia.

Jego szczególną zaletą jest duża odporność na wiatr i to nawet w donicy. To także jeden z najbardziej odpornych na mróz gatunków bambusa.

Wysokość sadzonek sprawdzisz w tabelce poniżej.

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć