Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Obecnie brak na stanie
    Aloes-wachlarz (Aloe plicatilis) 3 nasiona
    Aloes-wachlarz (Aloe plicatilis) 3 nasiona

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Aloes plicatilis pochodzi z gór południowo-zachodniej prowincji Cape w RPA, gdzie rośnie w zaroślach (fynbos) na stromych, skalistych zboczach między 1000 a 1400 m npm. 

Jest to jeden z bardziej wytrzymałych aloesów i dobrze sobie radzi w wielu ciepłych klimatach umiarkowanych. Wspaniała roślina doniczkowa na słoneczne miejsca.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Nasiona wysiewamy tak, jak nasiona agaw i juk.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

INSTRUKCJA WYSIEWU NASION AGAW,JUK.

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć