Fylostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia) 30-50 cm Powiększ do pełnego rozmiaru

Fylostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia) 180-200 cm

Jeden z największych i najbardziem mrozoodpornych bambusów do uprawy w Polsce. Ma piękne, soczyście zielone i grube pędy. Majestatyczny wygląd podkreślają drobniejsze niż u innych bambusów drzewiastych liście. Do tego wykształca smaczne pędy.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

79,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Bambus drobnolistny (Phyllostachys parvifolia) nazywany jest też Golden Bamboo (złoty bambus). Jego dojrzałe pędy mienią się złocistym połyskiem. W cieplejszych regionach mogą one osiągać do 6 cm średnicy, być może także więcej. Bambus ten wykształca długie gałązki także w niższych częściach pędu, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się na wysoki żywopłot.

Delikatna masa liściowa o barwie trawy ładnie wpuszcza światło do środka kępy, ponieważ jest gęsta, ale nie zbita. Bambus ten szczególnie lubi miejsca nagrzane od słońca i tam wykształca najsilniejsze pędy. Najgrubsze z nich można wykorzystywać do majsterkowania.

Bambus ten może dorastać do 4-8 m, jednak w polskim klimacie maksymalna wysokość wzrostu jest mało prawdopodobna. Bambusy drzewiaste można go przycinać na dowolną wysokość. Fylostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia)jest łatwą w uprawie i niezwykle efektowną rośliną doniczkowa na taras, potrzebuje tylko dużej donicy i żyznej ziemi. Popularna jest także w ogrodach japońskich, w kompozycjach z innymi trawami ozdobnymi i bambusami. Bezproblemowo znosi przycinanie. Nadaje się na wysoki, gęsty żywopłot czy ekran widokowy. Bambus ten jest też idealny, jeśli lubisz latem w odpoczywać w cieniu. Można także formować go tak, aby przypominał bonsai. 

Przykładowa sadzonka bambusa przedstawiona jest na drugim zdjęciu.

Informacje podstawowe
wysokość 4-8 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 40-50 cm lub więcej
mrozoodporność -25
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii
sadzonka 180-200 cm z donicą, 160-170 cm bez donicy, donica 2,5 l

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...