Banan Sikkim (Musa sikkimensis) 5 nasion

Banan mrozoodporny do -20°C o soczyście zielonych, dekoracyjnych liściach.

Łatwy w uprawie, wspaniały do półcienistego miejsca na tarasie.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

12,90 zł brutto

Opis

Banan Sikkim (Musa sikkimensis) to duży, mało jeszcze znany gatunek banana. Ma masywny, czerwono cętkowany pień pozorny dorastający w środowisku naturalnym do 4,5 m wysokości i osiągający przy tym 45 cm średnicy. Jego młode liście i nerwy liściowe purpurowe, a niektóre z roślin mają także piękne ciemno-czerwono nakrapiane liście.

Tzw. Banan Darjeeling  pochodzi z lasów deszczowych w Himalajach w północno-wschodnich Indiach, gdzie rośnie na wysokościach 2000 m npm. Jeśli chodzi o banany w Polsce, to można uprawiać ten gatunek w gruncie, a na zime wykopać kłodzinę i przechować ją w chłodnym, jasnym miejscu.

Banan Sikkim jest bardzo tolerancyjny na zimno (np. podobnie jak Musa basjoo do -20°C). Podobnie jak wszystkie gatunki bananów i ten rośnie szybko, o ile zapewnimy mu odpowiednią dawkę wody i składników odżywczych. Owoce Musa sikkimensis mają bardzo słodki miąższ, ale są twarde. Zawierają kilka dużych nasion. Wspaniała roślina ozdobna. Zimowanie i uprawa podobne do Musa basjoo. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Świeże nasiona kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -20
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane