Banan śnieżny (Ensete glaucum) 3 nasiona

Ten wyjątkowo piękny banan wykształca wspaniałe niebieskawe liście oraz gruby pień o podobnym odcieniu. 

A do tego jest łatwy w uprawie. Przekonaj się jak przyciąga wzrok!

Ten produkt nie występuje już w magazynie

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Idealny, jeśli pragniesz tropików w donicy. Banan śnieżny (Ensete glaucum), znany także jako Ensete wilsonii, Musa nepalensis i Ensete giganteum, to jeden z najbardziej efektownych bananów. Naturalnie rośnie w Chinach (Yunnan) na wysokości od 800 do 2700m npm, a także w Nepalu, Indiach, Birmie, Tajlandii i prawdopodobnie również w Tybecie, Indonezji, Malezji i Papui Nowej Gwinei.

Rośnie bardzo szybko i podobnie jak inne gatunki bananów potrzebuje podłoża bogatego w składniki odżywcze.  W sezonie może być wysadzony do ogrodu, gdzie szybko nabiera rozmiarów. Zimę musi spędzić w bezmroźnym pomieszczeniu. Można ściąć liście i przezimować samą kłodzinę wraz z korzeniami - posadzonymi do donicy.

Świeże nasiona banana  kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 15°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiewcały rok
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodpornośćbrak
zastosowanieszybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie3 nasiona z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane