Banan śnieżny (Ensete glaucum) 5 nasion

Ten wyjątkowo piękny banan wykształca wspaniałe niebieskawe liście oraz gruby pień o podobnym odcieniu. 

A do tego jest łatwy w uprawie. Przekonaj się jak przyciąga wzrok!

14

14,90 zł brutto

Opis

Idealny, jeśli pragniesz tropików w donicy. Banan śnieżny (Ensete glaucum), znany także jako Ensete wilsonii, Musa nepalensis i Ensete giganteum, to jeden z najbardziej efektownych bananów. Naturalnie rośnie w Chinach (Yunnan) na wysokości od 800 do 2700m npm, a także w Nepalu, Indiach, Birmie, Tajlandii i prawdopodobnie również w Tybecie, Indonezji, Malezji i Papui Nowej Gwinei.

Rośnie bardzo szybko i podobnie jak inne gatunki bananów potrzebuje podłoża bogatego w składniki odżywcze.  W sezonie może być wysadzony do ogrodu, gdzie szybko nabiera rozmiarów. Zimę musi spędzić w bezmroźnym pomieszczeniu. Można ściąć liście i przezimować samą kłodzinę wraz z korzeniami - posadzonymi do donicy.

Świeże nasiona banana  kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 15°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane