Różowy banan królewski (Musa ornata Pink) 5 nasion

Piękny bananowiec doniczkowy o aksamitnych, różowych kwiatach.

Tropikalna dekoracja tarasu i balkonu. Może być uprawiany w domu. Rośnie szybko i jest bardzo łatwy w uprawie.

19

9,90 zł brutto

Opis

Różowy bananowiec królewski (Musa ornata Pink) to dekoracyjna egzotyczna roślina pochodząca z południowo-wschodniej Azji. Swoim orientalnym wyglądem przyciąga spojrzenia, a szybki wzrost pozwala cieszyć się każdym nowym liściem.

Musa ornata to gatunek bananowca wyjątkowo łatwy w uprawie. Potrzebuje słonecznego stanowiska, żyznej i przepuszczalnej ziemi oraz nawozu. Maksymalnie osiąga 2 metry wysokości. Jeśłi będziemy zasilać go nawozem do roślin zielonych, odwdzięczy się szybkim wzrostem iświezo zielonymi liścmi. Gdy zaś zakwitnie, zachwyci wspaniałym, aksamitnie różowym kwiatostanem. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Świeże nasiona kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane