Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Obecnie brak na stanie
    Pomarańczowy banan królewski (Musa ornata Ornata) nasiona
    Pomarańczowy banan królewski (Musa ornata Ornata) nasiona
    Pomarańczowy banan królewski (Musa ornata Ornata) nasiona

Pomarańczowy bananowiec królewski  (Musa ornata Orange) rośnie naturalnie w południowo-wschodniej Azji. Swoim orientalnym wyglądem przyciąga spojrzenia, a szybki wzrost pozwala cieszyć się każdym nowym liściem. 

Tak jak inne gatunki bananowców i banan królewski jest łatwy w uprawie, także jako bananowiec w domu. Potrzebuje słonecznego stanowiska, żyznej i przepuszczalnej ziemi oraz nawozu. Jeśli będziemy do zasilać nawozem do roślin zielonych, szybko ucieszy nas nowymi, soczyście zielonymi liścmi. Zaś każdy, komu uda się zobaczyć niezwykły pomarańczowy kwiat tego bananowca, na pewno poczuje ogromną satysfakcję. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 3 nasiona z instrukcją wysiewu

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć