Fioletowy banan Cheesmana (Musa cheesmanii) 3 nasiona

Jadalne owoce i piękny, fioletowy pień ucieszą każdego miłośnika tropikalnych roślin doniczkowych.

Do tego jest też odporny na chłód, więc może długo zdobić nasz taras.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Ten energiczny, duży i dziki banan Cheesmana (Musa cheesmanii) z północno-wschodnich Indii jest prawdopodobnie tak odporny jak Musa sikkimensis. Może wytrzymać przy okryciu nawet  -20 stopni. W naszym klimacie może osiągnąć prawie 2 m wysokości.

Jego kłodzina ma ciemny kolor - czerwono-brązowy, przez fioletowy, aż do prawie czarnego. Pokryta jest woskowym białym nalotem rozchodzącym się w górę, w kierunku łodyg liściowych. Liście banana Musa cheesmani mają ładny, jasno zielony kolor i dekoracyjne, purpurowo wybarwione nerwy. Pokryte są srebrnym nalotem.

Musa cheesmani został opisany już pół wieku temu, dopiero teraz ten niezwykle atrakcyjny i kolorowy banan staje się rośliną zdobiącą ogrody miłośników egzotyki. Kwiaty tego bananowca mogą mieć barwę kremową do żółtej. Owoce - banany - są jadalne. Mogą one mierzyć do 14 cm długości i zawierają nasiona, z których można wyhodować młode banany. Podobnie jak wszystkie gatunki bananów i ten rośnie szybko, o ile zapewnimy mu odpowiednią dawkę wody i składników odżywczych. Wspaniała tropikalna roślina ozdobna. 

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona bananowca  kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiewcały rok
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodporność-20
zastosowanieszybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie3 nasiona z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane