Fioletowy banan Cheesmana (Musa cheesmanii) 5 nasion

Jadalne owoce i piękny, fioletowy pień ucieszą każdego miłośnika tropikalnych roślin doniczkowych.

Do tego jest też odporny na chłód, więc może długo zdobić nasz taras.

6

9,90 zł brutto

Opis

Ten energiczny, duży i dziki banan Cheesmana (Musa cheesmanii) z północno-wschodnich Indii jest prawdopodobnie tak odporny jak Musa sikkimensis. Może wytrzymać przy okryciu nawet  -20 stopni. W naszym klimacie może osiągnąć prawie 2 m wysokości.

Jego kłodzina ma ciemny kolor - czerwono-brązowy, przez fioletowy, aż do prawie czarnego. Pokryta jest woskowym białym nalotem rozchodzącym się w górę, w kierunku łodyg liściowych. Liście banana Musa cheesmani mają ładny, jasno zielony kolor i dekoracyjne, purpurowo wybarwione nerwy. Pokryte są srebrnym nalotem.

Musa cheesmani został opisany już pół wieku temu, dopiero teraz ten niezwykle atrakcyjny i kolorowy banan staje się rośliną zdobiącą ogrody miłośników egzotyki. Kwiaty tego bananowca mogą mieć barwę kremową do żółtej. Owoce - banany - są jadalne. Mogą one mierzyć do 14 cm długości i zawierają nasiona, z których można wyhodować młode banany. Podobnie jak wszystkie gatunki bananów i ten rośnie szybko, o ile zapewnimy mu odpowiednią dawkę wody i składników odżywczych. Wspaniała tropikalna roślina ozdobna. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona bananowca  kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -20
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane