Niebieskie jadalne owoce - Banan himalajski (Musa itinerans 'Burmese Blue') 5 nasion

Tropikalny banan o kolorowych różowo-fioletowych i niebiesko opalizujących owocach

Są one chętnie używane w tajskiej kuchni.

21

12,90 zł brutto

Opis

Banan himalajski (Musa itinerans 'Burmese Blue') to średniej wielkości gatunek banana. Rośnie naturalnie w północnej Tajlandii, Laosie i Wietnamie. Jego szczególną ozdobą są dojrzałe owoce w niebiesko-fioletowym kolorze. Są one raczej małe i lokalnie używa się ich w kuchni tajskiej.

Zielone liście z odcieniem fioletowym oraz ładne kwiaty są niezwykłą, rzadko spotykaną ozdobą w naszych ogrodach. Podobnie jak wszystkie gatunki bananów i ten rośnie szybko, o ile zapewnimy mu odpowiednią dawkę wody i składników odżywczych. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona banana kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane