Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
 • Obecnie brak na stanie
  Największy banan świata Giant Highland Banana (Musa ingens) nasiono
  Największy banan świata Giant Highland Banana (Musa ingens) nasiono
  Największy banan świata Giant Highland Banana (Musa ingens) nasiono
  Największy banan świata Giant Highland Banana (Musa ingens) nasiono

Ten zagadkowy gigantyczny banan z tajemniczych gór Nowej Gwinei może osiągać ponad 20 metrów wysokości i jest niekwestionowanym rekordzistą, jako największa i najwyższa roślina na świecie nie będąca drzewem.

WYSIEW I KIEŁKOWANIE MUSA INGENS

Kiełkowanie jest prawdopodobnie najbardziej skuteczne w warunkach podobnych do tych panujących w jego naturalnym środowisku. W przypadku Musa ingens, jest ono wilgotne, z ciepłymi dniami i chłodnymi nocami. Jednak banany nie kiełkują na dnie lasu pod zamkniętym baldachimem liści. Nie mogą rosnąć w głębokim cieniu. Są to rośliny, które nawet wiele lat mogą czekać w glebie na dobry moment - na przykład burzę, która złamie liście drzew nad nimi i wpuści więcej światła na dno lasu. Także częste pożary mogą powodować takie szkody. Wtedy bezpośrednie światło słoneczne może dotrzeć do gleby, w której zakopane są nasiona. Aby zasymulować te warunki i aktywować kiełkowanie, warto zastosować poniższe kroki:

1. Podgrzewamy je poprzez zalewanie nasion niewielką ilością wrzącej wody i pozostawiając je do namoczenia przez 24 godziny, a następnie płytko je sadząc i kładąc doniczki na macie grzewczej.

2. Udajemy dym, posypujemy popiołem wierzch ziemi i podlewajmy ją kilka razy wodą z popiołem.

3. Dbamy o światło, umieszczając nasiona w silnym świetle sztucznym lub filtrowanym świetle słonecznym. Jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, zabiegi te mogą szybko doprowadzić do kiełkowania nasion w wysokim odsetku.

Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie egzotyczna roślina doniczkowa do domu, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń 
opakowanie 1 nasiono z instrukcją wysiewu

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć