Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Obecnie brak na stanie
    Banan Monkey Fingers Banana (Musa acuminata ssp. microcarpa) nasiona

Ma wyraźne żółtawe zabarwienie liści, podczas gdy środkowe i osłonki liści mają intensywny czekoladowy brąz. Owocostan to wysoka pęczek z niezliczonymi wąskimi, ukośnymi owocami, które nie nadają się do spożycia (z wyjątkiem być może małp), ale przez cały czas są bardzo efektowne. Ze względu na siedlisko górskie jest nieco tolerancyjny na chłodne warunki.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Świeże nasiona kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie egzotyczna roślina doniczkowa do domu, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń 
opakowanie 3 nasiona z instrukcją wysiewu

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć