Banan Monkey Fingers Banana (Musa acuminata ssp. microcarpa) 3 nasiona

Musa acuminata jest uważany za jednego z przodków banana owocowego. To bardzo zmienny, średniej wielkości gatunek o raczej smukłym pseudopniu i wąskich, pionowych liściach. Ma wiele interesujących podgatunków.

Ten konkretny pochodzi z górskich lasów na Borneo. 

Ten produkt nie występuje już w magazynie

12,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Ma wyraźne żółtawe zabarwienie liści, podczas gdy środkowe i osłonki liści mają intensywny czekoladowy brąz. Owocostan to wysoka pęczek z niezliczonymi wąskimi, ukośnymi owocami, które nie nadają się do spożycia (z wyjątkiem być może małp), ale przez cały czas są bardzo efektowne. Ze względu na siedlisko górskie jest nieco tolerancyjny na chłodne warunki.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców


Świeże nasiona kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiewcały rok
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodpornośćbrak
zastosowanieegzotyczna roślina doniczkowa do domu, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń 
opakowanie3 nasiona z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane