Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

Drzewo podróżników otrzymało swoją nazwę, ponieważ potrafi w swoich liściach utrzymywać wodę przez długi czas po deszczu, zapewniając zmęczonym podróżnikom możliwość skorzystania z niej, nawet podczas suszy, ... a przynajmniej tak się opowiada.

Długie liście łapią deszcz, a ten spływa do pochew liści, które są ułożone w stos i przymocowane do pnia pod kątem. Jeśli zrobisz dziurę w podstawie liści kijem, wypłynie strumyk zaskakująco czystej wody. Nasiona są nieco nieregularne w kiełkowaniu, ale uzyskana roślina jest BARDZO szybko rosnąca.

Woskowa, niebieska osłona powinna zostać usunięta, aby uzyskać lepsze wyniki. Wysokie temperatury w ciągu dnia mogą pomóc w szybszym i bardziej jednolitym kiełkowaniu, a uzdatnianie gorącą wodą przed siewem i moczeniem może również poprawić wyniki.


Nasiona potrzebują zwykle kilku tygodni, aby wykiełkować. Wydaje się, że kiełkowaniu sprzyjają wahania temperatury w dzień i w nocy w przedziale 25 - 35 stopni. Wysiewamy podobnie jak nasiona bananowców. Warto zadbać o podgrzewane podłoże.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność brak
zastosowanie egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 3 nasiona z instrukcją wysiewu
51 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć