Drzewo podróżnych, pielgrzan (Ravenala madagascarensis) 3 nasiona

Ten słynny krewny banana wcale nie jest palmą, mimo podobnego wyglądu. Jest popularnym ozdobą w tropikalnych regionach na całym świecie. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą charakterystyczną jest układ liści, który nadaje całej roślinie wygląd wielkiego wachlarza.

112

7,92 zł brutto

-20%

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Drzewo podróżników otrzymało swoją nazwę, ponieważ potrafi w swoich liściach utrzymywać wodę przez długi czas po deszczu, zapewniając zmęczonym podróżnikom możliwość skorzystania z niej, nawet podczas suszy, ... a przynajmniej tak się opowiada.

Długie liście łapią deszcz, a ten spływa do pochew liści, które są ułożone w stos i przymocowane do pnia pod kątem. Jeśli zrobisz dziurę w podstawie liści kijem, wypłynie strumyk zaskakująco czystej wody. Nasiona są nieco nieregularne w kiełkowaniu, ale uzyskana roślina jest BARDZO szybko rosnąca.

Woskowa, niebieska osłona powinna zostać usunięta, aby uzyskać lepsze wyniki. Wysokie temperatury w ciągu dnia mogą pomóc w szybszym i bardziej jednolitym kiełkowaniu, a uzdatnianie gorącą wodą przed siewem i moczeniem może również poprawić wyniki.


Nasiona potrzebują zwykle kilku tygodni, aby wykiełkować. Wydaje się, że kiełkowaniu sprzyjają wahania temperatury w dzień i w nocy w przedziale 25 - 35 stopni. Wysiewamy podobnie jak nasiona bananowców. Warto zadbać o podgrzewane podłoże.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiewcały rok
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodpornośćbrak
zastosowanieegzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie3 nasiona z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane