Banan (Musa hirta) 3 nasiona

Mało znany banan o wysokości około 2,5 m, który tworzy atrakcyjne kępy. Dojrzały owoc smakuje jak mieszanka kiwi i banana i jest chętnie spożywany, wraz z nasionami, przez ludność Iban. To nowy gatunek w naszym kraju, dlatego trudno powiedzieć, czy wyda owoce. Tym niemniej, warto spróbować :)

16

12,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Ten gatunek banana tworzy pionowy kwiatostan z owłosionymi łodygami. Owoce są małe, przysadziste, gęsto złocisto-owłosione. Jak tylko nieliczne inne gatunki bananów owoce pękają, gdy są w pełni dojrzałe - ​​skórka pęka sama i odsłania miąższ w środku. W przeciwieństwie do większości bananów jest mniej skrobiowy i bardziej soczysty.

Niedojrzałe owoce są obrane i spożywane z solą. Pączek smakuje jak warzywo, gotowany i przyprawiany solą i przyprawami. Gatunek ten ma także cechy ozdobne, dlatego nawet jeśli u nas nie wykształci owoców, będzie zdobił ogród egzotycznymi liścmi.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona banana kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Banan ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Informacje podstawowe
wysiewcały rok
stanowiskosłoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodpornośćbrak
zastosowanieszybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie3 nasiona z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane