Nasza firma powstała w lutym 2008 roku. Rozpoczynaliśmy od sprzedaży nasion roślin egzotycznych, głównie palm. Nieco później zainteresowaliśmy się sadzonkami bambusów. Obecnie jesteśmy jedyną w Polsce firmą wysyłkową oferującą tak szeroki wybór palm i bambusów ogrodowych.

Nasze rośliny rosną m.in w opolskim i łódzkim Zoo, gliwickiej palmiarni, Dojo – Stara Wieś, restauracji Mc’Donalds, salonach fryzjerskich, Spa, lokalach gastronomicznych, barach sushi, hotelach, biurach, a nawet w akademickim inkubatorze przedsiębiorczości.

W czerwcu 2011 braliśmy także udział w Festiwalu Kwiatów w zabrzańskim Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Ponadto wypożyczamy nasze rośliny jako przenośną zieleń na różne imprezy, np. targi turystyki czy jako element letniego wystroju restauracji na wolnym powietrzu.

Fargesia rufa we wrocławskim Zoo

Oferujemy nie tylko sadzonki pięknych roślin, ale przede wszystkim rzetelne informacje i profesjonalne doradztwo oparte na wiedzy zdobytej dzięki palmowo-bambusowej pasji. Zapraszamy na naszego bloga o palmach i bambusach Bambusowysen.pl.

Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak również architektów wnętrz i krajobrazu, właścicieli lokali, którym zależy na zainteresowaniu klientów egzotycznym wystrojem. Współpracujemy z licznymi biurami projektów na terenie całej Polski. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Staramy się także odpowiadać na zapytania o rośliny, których jeszcze w naszej ofercie nie ma, dlatego jeśli poszukują Państwo konkretnego gatunku palmy, bambusa czy agawy - zapraszamy do kontaktu

Będziemy wdzięczne za wszelkie sugestie, które pomogą nam jeszcze lepiej spełniać Wasze oczekiwania.

Nasze sadzonki bambusów są sprawdzone w uprawie w Polsce

Zadaliśmy naszym klientom pytanie, dlaczego zdecydowali się zrobić u nas zakupy. Oto kilka odpowiedzi: 

"Przeczytałem Wasz blog i stwierdziłem, że warto Wam zaufać, skoro praca wywodzi się z zamiłowania do roślin".

"Bardzo podobały mi się zdjęcia palm. Dotychczas uważałam palmy za rośliny trudne w uprawie. Przez wiele lat marzyłam o palmie - fotel pod palmą, ale to były czasy, kiedy w Polsce palmy były niedostępne. Dzięki Oaza-Palmy i opisom uprawy danych gatunków postanowiłam spróbować i ... jak na razie odnoszę sukcesy:) (Serenoa repens z nasionka ma już ponad rok). No i ceny młodych palm nie były dla mnie zbyt wysokie".

"Zanim Was wybrałęm zapoznałem się z opiniami na forach internetowych. Macie największą kolekcję interesujących mnie rośłin. Co najważniejsze - macie pasję".

"Bo jest to jeden z nielicznych sklepów, w którym dostępne są sadzonki bambusów".

bambusy-orientalne-trawy-w-ogrodzie-sylwia-hennek

Nasz artykuł "Bambusy: orientalne trawy w ogrodzie" w czasopiśmie "Mój piękny ogród" 10/2014