Filostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia)

Jeden z największych i najbardziem mrozoodpornych bambusów do uprawy w Polsce.

Ma piękne, soczyście zielone i grube pędy. Majestatyczny wygląd podkreślają drobniejsze niż u innych bambusów drzewiastych liście.

Do tego wykształca smaczne pędy.

5

129,95 zł brutto

-50%

259,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pojemność doniczki: Średnica doniczki: Wysokość sadzonki (bez doniczki): Posadź co:
2,5 l ok. 17 cm 20-30 cm 0,5-1 m
5 l ok. 22-25 cm 80-150 cm 1-2 m

Bambus drobnolistny nazywany jest też Golden Bamboo (złoty bambus). Jego dojrzałe pędy mienią się złocistym połyskiem. W cieplejszych regionach mogą one osiągać do 6 cm średnicy, być może także więcej. Bambus ten wykształca długie gałązki także w niższych częściach pędu, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się na wysoki żywopłot.

Delikatna masa liściowa o barwie trwały ładnie wpuszcza światło do środka kępy, ponieważ jest gęsta, ale nie zbita. Bambus ten szczególnie lubi miejsca nagrzane od słońca i tam wykształca najsilniejsze pędy. Najgrubsze z nich można wykorzystywać do majsterkowania.

Bambus ten może dorastać do 4-8 m, jednak w polskim klimacie maksymalna wysokość wzrostu jest mało prawdopodobna. Bambusy drzewiaste można go przycinać na dowolną wysokość. Filostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia)jest łatwą w uprawie i niezwykle efektowną rośliną doniczkowa na taras, potrzebuje tylko dużej donicy i żyznej ziemi. Popularna jest także w ogrodach japońskich, w kompozycjach z innymi trawami ozdobnymi i bambusami. Bezproblemowo znosi przycinanie. Nadaje się na wysoki, gęsty żywopłot czy ekran widokowy. Bambus ten jest też idealny, jeśli lubisz latem w odpoczywać w cieniu. Można także formować go tak, aby przypominał bonsai. 

Łacińska nazwa: Phyllostachys parvifolia

Informacje podstawowe
wysokość 4-8 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -25
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii

Produkty powiązane