Filostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia)

Jeden z największych i najbardziem mrozoodpornych bambusów do uprawy w Polsce.

Ma piękne, soczyście zielone i grube pędy. Majestatyczny wygląd podkreślają drobniejsze niż u innych bambusów drzewiastych liście.

Do tego wykształca smaczne pędy.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

349,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pojemność doniczki:Średnica doniczki:Wysokość sadzonki (bez doniczki):Posadź co:
5 lok. 22-25 cm20-40 cm1-2 m
10ok. 28-30 cm200-210 cm2-3 m

Bambus drobnolistny nazywany jest też Golden Bamboo (złoty bambus). Jego dojrzałe pędy mienią się złocistym połyskiem. W cieplejszych regionach mogą one osiągać do 6 cm średnicy, być może także więcej. Bambus ten wykształca długie gałązki także w niższych częściach pędu, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się na wysoki żywopłot.

Delikatna masa liściowa o barwie trwały ładnie wpuszcza światło do środka kępy, ponieważ jest gęsta, ale nie zbita. Bambus ten szczególnie lubi miejsca nagrzane od słońca i tam wykształca najsilniejsze pędy. Najgrubsze z nich można wykorzystywać do majsterkowania.

Bambus ten może dorastać do 4-8 m, jednak w polskim klimacie maksymalna wysokość wzrostu jest mało prawdopodobna. Bambusy drzewiaste można go przycinać na dowolną wysokość. Filostachys drobnolistny (Phyllostachys parvifolia)jest łatwą w uprawie i niezwykle efektowną rośliną doniczkowa na taras, potrzebuje tylko dużej donicy i żyznej ziemi. Popularna jest także w ogrodach japońskich, w kompozycjach z innymi trawami ozdobnymi i bambusami. Bezproblemowo znosi przycinanie. Nadaje się na wysoki, gęsty żywopłot czy ekran widokowy. Bambus ten jest też idealny, jeśli lubisz latem w odpoczywać w cieniu. Można także formować go tak, aby przypominał bonsai. 

Łacińska nazwa: Phyllostachys parvifolia

Informacje podstawowe
wysokość4-8 m
wysadzaniemarzec-październik
stanowiskosłoneczne, półcieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
mrozoodporność-25
zastosowanieżywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii

Produkty powiązane