Czarny bambus ogrodowy (Phyllostachys nigra) 5 l

Czarny bambus jest jednym z najpiękniejszych bambusów drzewiastych.

Ma wspaniałe czarne łodygi, które bardzo efektownie wyglądają na tle jasnych ścian i w połączeniu z bambusami o żółtych pędach.

3

Ostatnie egzemplarze!

239,90 zł brutto

Opis

Młode źdźbła mają barwę zieloną, w drugim roku pokrywają się ciemnymi plamami, a następnie wybarwiają się na kolor czarny. Fylostachys czarny szczególnie efektownie komponuje się z bambusami o żółtych łodygach, jak Fylostachys złotobruzdowy 'Aureocaulis' lub 'Spectabilis'. Niewielkie liście są ciemnozielone i błyszczące.Pędy rosną prosto, a ich końce lekko zwisają. Podstawą uprawy jest odpowiednie stanowisko. Dla czarnego bambusa powinno być ono zaciszne i spokojne, ponieważ źle znosi przeciągi. W naturalnym środowisku może dorastać do 4-5 m, jednak w warunkach polskich jest to mało prawdopodobne. Bambusy drzewiaste można go przycinać na dowolną wysokość. Fylostachys czarny jest łatwą w uprawie i niezwykle efektowną rośliną doniczkowa na taras, potrzebuje tylko dużej donicy i żyznej ziemi. Popularna jest także w japońskich kompozycjach z innymi bambusami. Bezproblemowo znosi przycinanie. Nadaje się na gęsty żywopłot czy ekran widokowy, można także formować go tak, aby przypominał bonsai. 

Informacje podstawowe
wysokość 4-5 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 40-50 cm lub więcej
mrozoodporność -22
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii
sadzonka 120-130 cm nie licząc doniczki, donica 5 l

Przykładowa sadzonka bambusa:

5798.jpg?time=1562606070208

Produkty powiązane