Fylostachys nagi (Phyllostachys nuda) 2,5 l

Bambus ten cieszy się opinią najbardziej mrozoodpornej odmiany gatunku Phyllostachys. Nowe pędy są ciemnozielone z odcieniami purpury i brązu.

Pędy dorosłej rośliny mają do 5 cm średnicy, nierzadko ozdobione pudrowym nalotem. Są twarde, grube i przy tym elastyczne.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

39,90 zł brutto

Opis

Wykorzystuje się je jako materiał budowlany (płoty, meble, składziki). Młode pędy są jadalne, przez wielu uważane za przysmak. Dobrze sprawdzają się w roli żywopłotu i bariery widokowej, a także jako osobno wysadzony okaz. Odporny na wiatr.

Łodygi:    początkowo z niebieskawym nalotem, później ciemnozielone, starsze łodygi szaro-zielone, wyraźne węzły, zawiązek gałęzi o kanciastej formie, prostopadły, do 5 cm Ø

Bambus ten może dorastać do 4-7 m, jednak w polskim klimacie maksymalna wysokość wzrostu jest mało prawdopodobna. Górną granicą w odpowiednim mikroklimacie będzie raczej 5 m. Bambusy drzewiaste można przycinać na dowolną wysokość, np. 1 metra. Fylostachys nagi jest łatwą w uprawie i niezwykle efektowną rośliną doniczkowa na taras, potrzebuje tylko dużej donicy i żyznej ziemi. Popularna jest także w ogrodach japońskich, w kompozycjach z innymi trawami ozdobnymi i bambusami. Bezproblemowo znosi przycinanie. Nadaje się na wysoki, gęsty żywopłot czy ekran widokowy. Bambus ten jest też idealny, jeśli lubisz latem w odpoczywać w cieniu. Można także formować go tak, aby przypominał bonsai. 

Informacje podstawowe
wysokość 3-6 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 40-50 cm lub więcej
mrozoodporność -24
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii
sadzonka 30/40 cm nie licząc donicy, donica 2.5 l

Przykładowa sadzonka bambusa:

Produkty powiązane