Fylostachys długowieczny (Phyllostachys vivax 'Huanwhenzhu') 2,5 l

Bambus o grubych pędach, mogą osiągać nawet do 8 cm średnicy. Są one intensywnie zielone i mają gdzieniegdzie żółty pasek w rynienkach.  W miejscu osłoniętym i nagrzanym rośnie silnie i wysoko, nawet do 12 metrów.

Dekoracyjne, błyszczące liście średniej wielkości tworzą bujną i gęstą masę.

Rzadko dostępny!

1

Ostatnie egzemplarze!

109,90 zł brutto

Opis

Dekoracyjny bambus drzewiasty o grubych zielonych łodygach ozdobionych żółta linia biegnąca wzdłuż nich. Rozrasta się on dosyć szybko i wymaga stosunkowo dużo miejsca (najlepiej min. 25 m²). Najbardziej odpowiadają mu stanowiska słoneczne lub półcieniste, ciepłe i osłonięte od wiatru. W naturalnym środowisku może on osiągnąć wysokość 6-12 m, jednak w naszym klimacie jest to mało prawdopodobne.

Można go przycinać na dowolną wysokość. Łodygi są błyszcząco-zielone, z żółtym rowkiem, u starszych roślin spotyka się także żółte paski w rowku. Osiągają średnicę do 6 cm. Dekoracyjne zielone liście są średniej wielkości. Na początku nowe łodygi rosną pod lekkim skosem, później wyrastają prawie prostopadle do ziemi: końce łodyg lekko zwisają. Z reguły nowe pędy wytwarza na początku czerwca. Fylostachys długowieczny może być uprawiany w dużej donicy na tarasie, zimą powinien być przechowywany w chłodnym i w miarę jasnym pomieszczeniu. Bambus ten jest także w japońskich kompozycjach z innymi bambusami. Jak wszystkie bambusy doskonale znosi przycinanie formowanie. Bardzo dobrze nadaje się na gęsty żywopłot czy ekran widokowy.

Informacje podstawowe
wysokość 5-12 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
odstęp sadzenia co 40-50 cm lub więcej
mrozoodporność -22
zastosowanie żywopłot, bariera widokowy, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii
sadzonka 140-180 cm nie licząc donicy, donica 2,5 l

Zdjęcie przykładowej sadzonki:

6325.jpg?time=1570097400779

Produkty powiązane