Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

Co znajdziesz w naszym e-booku?

Palmy w świecie roślin

Odpowiedzią na wzmożone zainteresowanie palmami w Polsce jest szeroka oferta firm, które sprowadzają je z zagranicy i sprzedają na krajowym rynku. W e-booku przedstawiamy zalecenia, które ułatwią Ci wybór roślin o odpowiedniej wielkości, a przede wszystkim w dobrym stanie.

Podstawowe informacje o budowie anatomicznej tych roślin (liście, pień, korzenie) pozwolą Ci zrozumieć jak różnią się od drzew dwuliściennych i jak ta wiedza pomoże Ci zadbać o prawidłową ochronę zimową i utrzymać atrakcyjny wygląd Twojej mrozoodpornej palmy. 

 

Palmy latem

Rozważamy też rolę palm jako roślin ozdobnych w ogrodzie, wybór odpowiedniego stanowiska i podajemy przykłady ich zastosowania w nasadzeniach grupowych lub pojedynczo. 

Kolejne porady obejmują pielęgnację palm w ogrodzie, czyli ich sadzenie w gruncie, podlewanie, nawożenie. Dzięki przykładom z polskich ogrodów obrazujemy wzrost palm w klimacie Polski w okresie dziesięciu lat.

Palmy mrozoodporne możesz uprawiać również w donicach, na tarasie lub na balkonie. Przydatne informacje ułatwią Ci dobór pojemników, podłoża i roślin, a także opiekę nad nimi, ze szczególnym uwzględnieniem okresu zimowego.

 

Palmy zimą

Niezwykle ważną częścią publikacji są porady dotyczące zabezpieczania palm przed silnymi mrozami. Dzięki nim dowiesz się jak to robić! Opisujemy metody, materiały i urządzenia używane do zapewnienia wystarczającej osłony przed niszczącym mrozem, a także sposoby na ratowanie przemrożonych palm. 

 

Jaką palmę wybrać?

Spośród ponad 2 500 gatunków jedynie nieliczne tolerują ujemne temperatury. Dowiesz się, które najlepiej rosną w klimacie Polski. Doskonały jest Trachycarpus fortunei, szorstkowiec, ale wybór nie ogranicza się tylko do niego.

Oprócz typowych informacji praktycznych książka zawiera również krótkie dialogi między autorami, których tematem są ogólne rozważania dotyczące sensu uprawy palm w gruncie. 

 

Jak korzystać z e-booka?

Proponowana książka elektroniczna nie jest cyfrową wersją publikacji drukowanej. Została specjalnie przygotowana do czytania na nośnikach elektronicznych. Rozmiar czcionki jest odpowiednio duży, fotografie sięgają krawędzi, strony są wypośrodkowane, nie posiadają widocznej numeracji. Tekst można przeszukiwać (Ctrl+F), a najważniejszym udogodnieniem są zakładki pliku PDF, czyli wyświetlany na bocznym pasku aktywny spis treści, dzięki któremu można przemieszczać się po całej strukturze pliku liczącego prawie 380 stron. Spis treści na początku e-booka również klikalny.

EBOOK-UPRA-PALM
111 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć