Euterpa jadalna - Sałatka milionerów (Euterpe edulis) sadzonka palmy

Przepiękna palma, która w naturze potrafi osiągnąć wysokość nawet do 24 metrów. Serce palmy tzw. ‘palmito’ jest cenionym przysmakiem. Gotuje się je zazwyczaj na parze i przyrządza kosztowne danie zwane ‘Sałatką milionerów’. Owoce można jeść na surowo lub wycisnąć z nich sok. Polecamy jako egzotyczną roślinę pokojową.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

19,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Wysoki i smukły pień zakończony jest koroną, która prezentuje się naprawdę efektownie. Jest ona pokryta ciemnozielonymi liśćmi. Palma rośnie dosyć szybko w odpowiednich warunkach tj. w jasnym stanowisku (jednak nie w pełnym słońcu) i przy wysokiej wilgotności powietrza.

Wymagania: Ziemia dla tej palmy powinna być dobrze przepuszczalna, o obojętnym pH. Najlepiej rośnie w stanowisku słonecznym, ale poradzi sobie także w półcieniu i cieniu. Do odpowiedniego wzrostu wymaga zapewnienia wysokiej wilgotności powietrza i umiarkowanej temperatury. W chłodnym miejscu jest wyjątkowo wytrzymała na suszę. Podlewamy umiarkowanie, palma ta nie znosi wody stojącej w korzeniach. W okresie maj-listopad zaleca się wystawienie jej na zewnątrz. Jednak zaleca się chowanie palmy do w miarę jasnego i chłodnego pomieszczenia (optymalnie ok. 4-12 st. C), kiedy temperatura na dworze osiągnie ok. 0 st. C w ciągu dnia lub zapowiedziane będą spadki temperatury do -5 st. w ciągu nocy. Zimą ograniczamy podlewanie. Nawozimy od kwietnia do września nawozem do roślin zielonych lub specjalnym nawozem do palm. Przesadzamy jedynie wtedy, gdy korzenie niemal rozsadzają doniczkę.

Młoda sadzonka palmy w donicy 1 l

Wysokość nie licząc donicy 15-20 cm

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...