Juka wspaniała (Yucca gloriosa 'Variegata') Powiększ do pełnego rozmiaru

Juka wspaniała (Yucca gloriosa 'Variegata')

Juka wspaniała o pasiastych liściach, może być uprawiana w ogrodzie w cieplejszych regionach Polski. Ma gładkie liście w chłodnym niebiesko-zielonym, niemal morskim odcieniu, które dodatkowo na brzegach pokryte są dekoracyjnym jasnym paskiem. Wspaniale nadaje się też na mocno nasłonecznione balkony i tarasy.

Więcej szczegółów

3 dostępnych

Ostatnie egzemplarze!

59,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Wysokość 30-35 cm nie licząc donicy. Doniczka 3 l.

Uprawiana jako roślina doniczkowa, wymaga przechowania na zimę w pomieszczeniu jasnym i chłodnym.

Wymagania: Jesienią i zimą wymaga, by chronić jej koronę przed opadami, aby do serca nie dostała się woda. Mogłoby być dla rośliny zabójcze. Dodatkowo juki, których pnie są rozgałęzione muszą być w miejscach tych rozgałęzień zabezpieczone przed wilgocią.

Rośliny te preferują stanowiska w pełnym słońcu, glebę dobrze przepuszczalną i piaszczystą. Podlewanie umiarkowane, można przesuszać ziemię. Zimą ograniczamy nawadnianie (wystarczy raz na miesiąc)  i przenosimy roślinę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść ją na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...