Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Opuntia engelmannii var. linguiformis to bardzo atrakcyjny kaktus, pochodzący z południowej części Stanów Zjednoczonych i północnego Meksyku, gdzie rośnie na otwartych obszarach pustynnych. W uprawie dobrze sobie radzi w suchym, ciepłym i umiarkowanym klimacie, mrozoodporna jedynie do -5 stopni.

KIEŁKOWANIE OPUNCJI

Kaktusy jak opuncja mogą kiełkować szybko, już po 5-4 tygodniach. Może to też trwać dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu, nasiona opuncji wysiejesz tak, jak nasiona agaw i juk:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

13 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć