Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Wyprzedaż!
  • -90%
    Echinokaktus Grusona, Fotel Teściowej (Echinocactus grusonii) 10 nasion
    Echinokaktus Grusona, Fotel Teściowej (Echinocactus grusonii) 10 nasion

Obecnie praktycznie wyłącznie rozmnażany z materiału uprawnego.

Możesz znać go pod nazwą Fotel Teściowej. Łatwo się przystosowuje i dobrze radzi sobie w większości ciepłych klimatów umiarkowanych, pod warunkiem słonecznego stanowiska i doskonałego drenażu.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

KIEŁKOWANIE

Kaktusy jak opuncja mogą kiełkować szybko, już po 5-4 tygodniach. Może to też trwać dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

W 1 opakowaniu znajdziesz 10 nasion kaktusa.

Po wykiełkowaniu polecamy przesadzić do ziemia do agaw, juk i kaktusów promocyjnej cenie.

3 Przedmioty

Może ci się spodobać

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć