Fargezja demissa (Fargesia demissa 'Gerry') 10 l

Jedna z najciekawszych i najpiękniejszych fargezji, o wyjątkowo efektownie wybarwionych pędach. Dzięki temu, że ich kłącza mają dłuższe szyjki, rosną bardziej otwarcie niż inne fargezje. Przypominają raczej miniaturowy gaj, niż zwartą roślinę.


Bardzo dobrze będzie wyglądał w donicy, tym samym odgrywając rolę przenośnej zieleni.

FAR-DEM-GER-10

Ten produkt nie występuje już w magazynie

299,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pojemność doniczki:

Średnica doniczki: 

Wysokość sadzonki (bez doniczki): 

Posadź co:

10 l

ok. 28-30 cm

150-170 cm

1-2 m

Pędy mają wspaniały kolor - od pastelowego niebieskiego do głębokiego fioletu, a w niektórych przypadkach aż po czarny. Może się on delikatnie zmieniać wraz z sezonową zmianą temperatury. Podobnie jak Fargezja lśniąca (Fargesia nitida), w zimie traci około 30% liści. Liście zwijają się w silnym słońcu dla ochrony, ale poza tym mają bujną niebiesko-zieloną barwę i przewiewny wygląd.


Fargesia demissa 'Gerry' rośnie bardziej pionowa niż większość fargezji.

Jest to bambus kępowy, dlatego przy jego wysadzaniu do gruntu nie potrzeba bariery korzeniowej. To łatwa w uprawie bujna roślina doniczkowa na taras czy balkon. Fargesia demissa ‘Gerry’ powinna być dobrze osłonięta przez pierwsze zimy w gruncie (np. słomą). Młode pędy chronimy przy pomocy suchej słomy od przymrozków wiosennych. Wykorzystuje się ją chętnie w japońskich kompozycjach ogrodowych z większymi bambusami. 

Informacje podstawowe
wysokość2-3 m
wysadzaniemarzec-październik
stanowiskopółcieniste, cieniste
wymagania wodne    umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn glebyobojętny, lekko kwaśny
typ glebyprzeciętna ogrodowa
odstęp sadzeniaco 30-50 cm lub więcej
mrozoodporność-26
zastosowanieżywopłot, bariera widokowa, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, ekran widokowy w donicach dla gastronomii

Produkty powiązane