Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Obecnie brak na stanie
    Bambus mieszańcowy (Hibanobambusa tranquillens) ‘Shiroshima’ sadzonka 2,5 l
    Bambus mieszańcowy (Hibanobambusa tranquillens) ‘Shiroshima’ - zdjęcie poglądowe
    Bambus mieszańcowy (Hibanobambusa tranquillens) ‘Shiroshima’ - zdjęcie poglądowe
    Bambus mieszańcowy (Hibanobambusa tranquillens) ‘Shiroshima’ - zdjęcie poglądowe
Pojemność doniczki: Średnica doniczki: Wysokość sadzonki (bez doniczki): Posadź co:
2,5 l ok. 17 cm 40-60 cm 0,5-1 m

Bambus mieszańcowy ‘Shiroshima’ pochodzi z gór Hiba w Japonii. Maksymalna wysokość wzrostu wynosi 2-3 m, jednak w warunkach polskich może być niższa. Jego łodygi są zielone, stabilne i wyrastają z ziemi pod lekkim ukosem. Maksymalnie mogą one osiągnąć 2 cm średnicy. Bambus ten rośnie pionowo i szeroko się rozkrzewia.  Młode liście w słońcu wybarwiają się czerwonawo. Mają one sztywną, ciemną szczecinę.

Bambus mieszańcowy może być łatwą w uprawie rośliną doniczkową na taras lub balkon. Doskonale znosi przycinanie i może być wysadzany jako żywopłot. Jest wytrzymały, a poprzez wiosenne przycinanie stanie się gęstszy i może utworzyć nieprześwitujący ekran widokowy.

Bambus mieszańcowy preferuje podłoże żyzne, przepuszczalne, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym. Optymalne stanowisko powinno być półcieniste lub zacienione, osłonięte od wiatru. Trawa ta wykształca ekspansywne kłącza, dlatego zaleca się zakładanie bariery korzeniowej podczas wysadzania do gruntu. Podłoże powinno być stale umiarkowanie wilgotne.

Warto pamiętać, że bambusy bardzo źle znoszą wodę zalegającą w korzeniach, dlatego należy unikać przelania. Wytrzymuje mrozy do -25 °C. Podczas pierwszych zim w gruncie zaleca się ochronę zimową. Ziemię wokół bambusa ściółkujemy ok. 20 cm warstwą kory, zaś część nadziemną owijamy agrowłókniną. Jeśli zdarzy się, iż część nadziemna zmarznie, wiosną trawa odbija z korzeni. Zarówno rośliny doniczkowe jak i te w gruncie nawozimy od kwietnia do września. Bambusy wysadzone w donicach należy zimować w pomieszczeniu chłodnym i w miarę jasnym. Ponadto w okresie zimowego spoczynku ograniczamy podlewanie, ale nie zaprzestajemy go całkowicie. Zanim wiosną wyniesiemy bambusy na dwór, należy stopniowo, przez ok. 10 dni przyzwyczaić je światła słonecznego. Początkowo powinny stać w cieniu, później w miejscach coraz jaśniejszych. Bambusy mogą zakwitać. Po kwitnieniu obumierają. Kwitnienie zdarza się to bardzo rzadko, w odstępach wielu dziesięcioleci lub nawet stuleci.

Przykładowa sadzonka bambusa:

6734.jpg?time=1586462818410

HIB-TRA-SHI-2,5

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć