Fargesia demissa 'Gerry' 5 l

Jedna z najciekawszych i najpiękniejszych fargezji, o wyjątkowo efektownie wybarwionych pędach. Dzięki temu, że ich kłącza mają dłuższe szyjki, rosną bardziej otwarcie niż inne fargezje. Przypominają miniaturowy gaj, raczej niż zwartą roślinę.

FAR-DEM-GER-5

Ten produkt nie występuje już w magazynie

129,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Pojemność doniczki: Średnica doniczki: Wysokość sadzonki (bez doniczki): Posadź co:
5 l ok. 22-25 cm 60-80 cm 1 m

Fargesia demissa 'Gerry' rośnie bardziej pionowa niż większość fargezji. Pędy mają wspaniały kolor - od pastelowego niebieskiego do głębokiego fioletu, a w niektórych przypadkach aż po czarny. Może się on delikatnie zmieniać wraz z sezonową zmianą temperatury. Podobnie jak Fargezja lśniąca (Fargesia nitida), w zimie traci około 30% liści. Liście zwijają się w silnym słońcu dla ochrony, ale poza tym mają bujną niebiesko-zieloną barwę i przewiewny wygląd.

Jest to bambus kępowy, dlatego przy jego wysadzaniu do gruntu nie potrzeba bariery korzeniowej. To łatwa w uprawie bujna roślina doniczkowa na taras czy balkon. Fargesia demissa ‘Gerry’ powinna być dobrze osłonięta przez pierwsze zimy w gruncie (np. słomą). Młode pędy chronimy przy pomocy suchej słomy od przymrozków wiosennych. Wykorzystuje się ją chętnie w japońskich kompozycjach ogrodowych z większymi bambusami. 

Informacje podstawowe
wysokość 2-3 m
wysadzanie marzec-październik
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -20
zastosowanie żywopłot, bariera widokowa, ogrody japońskie, soliter, rabaty mieszane, donice, przenośna zieleń, oczko wodne

Zdjęcie przykładowej sadzonki

6807.jpg?time=1590512184887

Produkty powiązane