Agawa górska (Agave montana) 3 nasiona

Agawy to efektowne i uniwersalne rośliny doniczkowe, idealne do słonecznych miejsc.

Jedna z najładniejszych agaw z efektownym białym wzorem na liściach, dlatego nazywana jest ‘Crystal Bowl’, czyli kryształową kulą.

30

8,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Drodzy miłośnicy egzotyków! CZAS REALIZACJI zamówień to 4-5 dni roboczych, bo każdą paczkę pakujemy solidnie i starannie, by dotarły w jak najlepszej kondycji. O nadaniu paczki informujemy mailem.

Wspaniale nadaje się do słonecznych miejsc na tarasie czy balkonie. Przyciąga wzrok dzięki charakterystycznemu wzorowi, który na zewnętrznej stronie jednego liścia odciskają kolce następnego. W naturalnym środowisku rośnie na obszarach górskich, takich jak La Peña w Meksyku. Osiąga ok. 180 cm wysokości i 150 cm szerokości. Ma szarozielone błyszczące liście z kolcami na krawędziach, zakończone dużym kolcem w kolorze czerwonawym, który ładnie kontrastuje z zielenią liści. Roślina bardzo łatwa w uprawie. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości, po 8-10 latach. 

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. 

Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane