Agawa górska (Agave montana) 5 nasion

Najlepsze nasiona agaw w Polsce. Agawy to efektowne i uniwersalne rośliny doniczkowe, idealne do słonecznych miejsc.

Jedna z najładniejszych agaw z efektownym białym wzorem na liściach, dlatego nazywana jest ‘Crystal Bowl’, czyli kryształową kulą.

18

6,90 zł brutto

Opis

Wspaniale nadaje się do słonecznych miejsc na tarasie czy balkonie. Przyciąga wzrok dzięki charakterystycznemu wzorowi, który na zewnętrznej stronie jednego liścia odciskają kolce następnego. W naturalnym środowisku rośnie na obszarach górskich, takich jak La Peña w Meksyku. Osiąga ok. 180 cm wysokości i 150 cm szerokości. Ma szarozielone błyszczące liście z kolcami na krawędziach, zakończone dużym kolcem w kolorze czerwonawym, który ładnie kontrastuje z zielenią liści. Roślina bardzo łatwa w uprawie. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości, po 8-10 latach. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.


Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Mrozoodporna do ok. -15 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane