Agawa Golden Flowered (Agave chrysantha) 3 nasiona

Agawa ta znana ze swych wyjątkowych złocistych kwiatostanów i wąskich niebiesko-szarych liści. 

Rośnie powoli, dlatego polecamy ją jako egzotyczną roślinę doniczkową na taras.

Jest mrozoodporna do -12 stopni.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Agawa chrysantha rośnie naturalnie na niewielkim obszarze w górach środkowej Arizony, na wysokości do 2150 m n.p.m. Tworzy tam często hybrydy z Agave palmieri. Stąd niektórzy uważają je za jeden gatunek. Rośnie powoli i umiarkowanie, w naturze dorasta do 180 cm, jednak uprawiana w donicy w naszym klimacie pozostanie mniejsza. 

Agawa doniczkowa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dodatkowo może długo stać na tarasie, ponieważ jest mrozoodporna do -12°C. Jest łatwa w uprawie, wymaga tylko podlewania i oszczędnego nawożenia nawozem do kaktusów. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości. Po zakwitnięciu tak jak wszystkie agawy obumiera, lecz wcześniej wykształca wiele odrostów, z których można ją rozmnożyć.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Po więcej informacji o agawach mrozoodpornych zapraszamy na naszego bloga:

Agawy mrozoodporne - lista gatunków agaw.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane