Agawa Zielony Gigant (Agave impressa) 5 nasion Powiększ do pełnego rozmiaru

Agawa Zielony Gigant (Agave impressa) 5 nasion

Agawa ta ma wspaniałe jasnozielone lub delikatnie czerwonawe liście ozdobione białym marginesem. Agawy to efektowne i uniwersalne rośliny doniczkowe, doskonałe do słonecznych miejsc. 

Więcej szczegółów

25 dostępnych

6,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Agawa ta pochodzi z meksykańskiego stanu Sinaloa, gdzie rośnie na skałach wulkanicznych. Potrzebuje tylko jasnego stanowiska, najlepiej w pełnym słońcu oraz przepuszczalnej ziemi. Liście mogą mierzyć do 40-60 cm cm długości i 5-6 cm szerokości. Bardzo ładnie wygląda w prostych, terakotowych donicach. Roślina bardzo łatwa w uprawie. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości, po 8-10 latach. Wydaje wtedy wspaniałe żółte kwiatostany. Po zakwitnięciu agawa obumiera.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Mrozoodporna do ok. -15 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...