Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
 • Wyprzedaż!
 • -90%
  Agawa meskalowa (Agave horrida) nasiona
  Agawa meskalowa (Agave horrida) nasiona
  Agawa meskalowa (Agave horrida) nasiona
  Agawa meskalowa (Agave horrida) nasiona
  Agawa meskalowa (Agave horrida) nasiona

Liście tej agawy są sztywne i bardzo ładnie błyszcząco zielone. Często mają nieco bledszy pas biegnący przez środek. Kolec na szczycie liścia oraz kolce marginalne mają ładną, ciemną barwę. Agawa meskalowa rośnie w naturze na dużych wysokościach (2100-2400 m) w środkowym Meksyku. Spotkać ją można na skalistych zboczach, wulkanicznych skałach i polach lawy. 

Jest to wyjątkowo piękna agawa - pomimo swojej nazwy (horridus to inaczej ohydny). 

Podczas letniego sezonu wegetacyjnego nie przeszkadza jej obfite podlewanie, a wzrost jest szybki. Idealnie rośnie w pojemnikach i osiąga tylko około 1 m wysokości. Jest mrozoodporna do około -5 ° C, wtedy też wymaga osłonięcia od deszczu.

 

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Mrozoodporna do ok. -15 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Po wykiełkowaniu polecamy przesadzić do ziemia do agaw, juk i kaktusów w promocyjnej cenie.

363 Przedmioty

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć