Agawa doniczkowa meksykańska (Agave parryi var. parryi) 3 nasiona

Agawa meksykańska tworzy ładną, zwartą rozetę.

Rośnie powoli i pozwala cieszyć się wyjątkową rośliną nawet na małym tarasie

26

7,92 zł brutto

-20%

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Rośnie wolno, osiągając ok. 90 cm średnicy i 60 cm wysokości. Jej naturalnym środowiskiem są suche tereny Meksyku. Ma krótkie szaro-niebieskie liście z brązowymi niewielkimi kolcami po bokach i większym kolcem na końcu. Agawa meksykańska jest bardzo łatwa w uprawie. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości, po 8-10 latach. Po zakwitnięciu agawa obumiera, ale wcześniej wydaje potomstwo.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Mrozoodporna do ok. -15 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Warto nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Rozmnażanie: Z bocznych odrostów korzeniowych lub z nasion.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane