Agawa Papalome (Agave nussaviorum) 3 nasiona

Bardzo atrakcyjna agawa średniej wielkości idealna do doniczki. Ma krótkie, szerokie liście o niebieskawym odcieniu.

Na brzegach liści pokryta jest kolcami. 

20

4,95 zł brutto

-50%

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Gatunek ten został naukowo opisany dopiero w 2010 roku w Oaxaca w Meksyku. Wyjątkowo dekoracyjna dzięki mięsistym, pofalowanym na brzegach liściom. Rośnie na podobnych siedliskach co Agave seemanniana i Agave potatorum, dlatego jest możliwe, iż Agave nussaviorum jest ich naturalną hybrydą. Roślina bardzo łatwa w uprawie. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości, po 8-10 latach. Po zakwitnięciu agawa obumiera, wydając wcześniej rośliny potomne. Może osiągać 30 do 50 cm wysokości i 40 do 60 cm szerokości.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu: 

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane