Trzy pytania, które pomogą Ci dobrać gatunek pod Twoje potrzeby Dobierz bambus >
  • Obecnie brak na stanie
    Agawa barwna (Agave colorata) nasiona
    Agawa barwna (Agave colorata) nasiona
    Agawa barwna (Agave colorata) nasiona
    Agawa barwna (Agave colorata) nasiona

Agawa barwna (Agave colorata) ma mocno powycinane liście, które obrzeżone są brązowymi kolcami. Dorosłość osiąga, a więc i zakwita po około 15stu latach. Wtedy wytwarza jeden spektakularny kwiatostan, który może mierzyć do 3 m wysokości. Na szczycie tworzy kwiat, który jest czerwonawy na początku, a rozbijając się nabiera żółtego i pomarańczowego koloru. Po kwitnięciu obumiera, ale wcześniej przy podtsawie wytwarza młode odnogi. Może dorastać od 30 do 90 cm wysokości i od 60 do 120 cm szerokośći.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku za darmo!

Może ci się spodobać

Produkty w tej samej kategorii

Dodano produkt do porównania
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć