Agawa długolistna (Agave ocahui var. longifolia) 5 nasion

To dość dziwna agawa, występująca w stanie Sonora, w Meksyku, na wysokości 1500-4,500 m.np.m., a dokładniej pomiędzy miastami Matape i Sahuaripa.

11

7,90 zł brutto

Opis

Ta rzadka agawa tworzy zjawiskową rozetę o średnicy od 90 do 150 cm i wysokośći około 75 cm. Rozeta złożona jest z prostych, zielonych liści, które nie mają bocznych kolców.


Niesamowity kwiatostan u tego gatunku jest najpierw czerwonawo-różowy. Z czasem pęd kwiatowy wydłuża się jak misternie zdobiony, gruby, brązowy wąż, który na końcu otwiera się jasnożółtym, naprawdę oszałamiającym gronem kwiatów. Dodatkowo jest mrozoodporna do około -10 C. Polecamy do większych donic!

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Wymagania: Agawa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Dobrze znosi wietrzną pogodę i jest wyjątkowo odporna na suszę. Zimą ograniczamy podlewanie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy agawę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść roślinę na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku za darmo!

Produkty powiązane