Agawa żeberkowana (Agave striata) 3 nasiona

Agawa doniczkowa o pieknej rozecie, złożonej z setek cienkich, wąskich listków.

8

8,90 zł brutto

-1,00 zł

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Listki te mogą mieć do 60 cm długości i 1 cm szerokości. Wyrastają pionowo lub delikatnie wyginają się do środka. Każdy kończy się bardzo ostrym, brązowo-czarnym kolcem. Rosnąć w środowisku natularalnym wykształca wiele odnóżek, dlatego często tworzy gęste skupiska.

Agawa doniczkowa ta może rosnąć w stanowisku półcienistym, jednak preferuje miejsce słoneczne, możliwie w pełnym słońcu. Ziemia powinna być próchniczna, gliniasta, ze sporym dodatkiem gruboziarnistego piasku lub żwiru. Roślina nie toleruje nadmiernej wilgoci w podłożu. Jest łatwa w uprawie, wymaga tylko podlewania i oszczędnego nawożenia nawozem do kaktusów. Może zakwitać po osiągnięciu dojrzałości. Po zakwitnięciu tak jak wszystkie agawy obumiera, lecz wcześniej wykształca wiele odrostów, z których można ją rozmnożyć.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane