Bananowiec Cheesmana Musa cheesmanii nasiona Powiększ do pełnego rozmiaru

Fioletowy bananowiec Cheesmana (Musa cheesmanii) 5 nasion

Jadalne owoce i piękny, fioletowy pień ucieszą każdego miłośnika tropikalnych roślin doniczkowych. Do tego jest też odporny na chłód, więc może długo zdobić nasz taras.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

9,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Ten energiczny, duży i dziki bananowiec Cheesmana (Musa cheesmanii) z północno-wschodnich Indii jest prawdopodobnie tak odporny jak Musa sikkimensis. Może wytrzymać przy okryciu nawet  -20 stopni. W naszym klimacie może osiągnąć prawie 2 m wysokości.

Jego kłodzina ma ciemny kolor - czerwono-brązowy, przez fioletowy, aż do prawie czarnego. Pokryta jest woskowym białym nalotem rozchodzącym się w górę, w kierunku łodyg liściowych. Liście bananowca Musa cheesmani mają ładny, jasno zielony kolor i dekoracyjne, purpurowo wybarwione nerwy. Pokryte są srebrnym nalotem. Choć bananowiec

Musa cheesmani został opisany już pół wieku temu, dopiero teraz ten niezwykle atrakcyjny i kolorowy banan staje się rośliną zdobiącą ogrody miłośników egzotyki. Kwiaty tego bananowca mogą mieć barwę kremową do żółtej. Owoce - banany - są jadalne. Mogą one mierzyć do 14 cm długości i zawierają nasiona, z których można wyhodować młode banany. Podobnie jak wszystkie gatunki bananowców i ten rośnie szybko, o ile zapewnimy mu odpowiednią dawkę wody i składników odżywczych. Wspaniała tropikalna roślina ozdobna. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion bananowców

Świeże nasiona bananowca  kiełkują w temperaturze powyżej 20°C bardzo szybko (zazwyczaj po 4-6 tygodniach). Do wysiewu nasion zalecamy użyć ziemi kokosowej lub specjalnej ziemi do nasion, ponieważ ziemia powinna być przepuszczalna i uboga w składniki odżywcze.


Bananowiec ten uprawiany w donicy powinien być zimowany w temperaturze ok. 8°C (+ / - 5). Część liści więdnie w zimie, nowe pojawiają się w kwietniu. 

Informacje podstawowe
wysiew cały rok
stanowisko słoneczne, półcieniste, cieniste
wymagania wodne     umiarkowane lub obfite podlewanie
odczyn gleby obojętny, lekko kwaśny
typ gleby przeciętna ogrodowa
mrozoodporność -20
zastosowanie szybko rosnąca egzotyczna roślina doniczkowa, zielona roślina egzotyczna na taras, balkon lub do ogrodu, soliter w ogrodzie, przenośna zieleń, ogród zimowy 
opakowanie 5 nasion z instrukcją wysiewu

Produkty powiązane

Z naszych blogów

Jak uprawiać palmy pokojowe...

Sylwia Hennek, 01/09/2014

Ciesz się zdrową, piękną palmą pokojową...

Bambusy osłonią twój taras...

Sylwia Hennek, 02/09/2014

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Sylwia Hennek, 03/09/2014

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...