Juka pachnąca (Yucca rupicola) 5 nasion Powiększ do pełnego rozmiaru

Liście jak sztylety Juka Torrey'ego (Yucca torreyi) 5 nasion

Ta drzewiasta juka ma sztywne, kolczaste liście, który wspaniale kontrastują z bylinami i krzewami o delikatniejszych liściach. Liczne kremowe kwiaty pojawiają się tuz nad nimi. Imponująca roślina. Juka ta jest mrozoodporna do -10 stopni.

Więcej szczegółów

Stan: Ten produkt nie występuje już w magazynie


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

5,90 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-1,00 zł

6,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Yucca torreyi rośnie pionowo, zaś jej zielone, podobne do sztyletów liście układają się pod skosem kierunku nieba. Ponadto jest mrozoodporna do -10 stopni, dlatego można ją bardzo długo trzymać na tarasie, a nawet spróbować uprawy w gruncie. 

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.

Wymagania: Jesienią i zimą wymaga, by chronić jej koronę przed opadami, aby do serca nie dostała się woda. Mogłoby być dla rośliny zabójcze. Dodatkowo jukki, których pnie są rozgałęzione muszą być w miejscach tych rozgałęzień zabezpieczone przed wilgocią. Rośliny te preferują stanowiska w pełnym słońcu, glebę dobrze przepuszczalną i piaszczystą. Podlewanie umiarkowane, można przesuszać ziemię. Zimą ograniczamy nawadnianie (wystarczy raz na miesiąc)  i przenosimy roślinę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść ją na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów. 

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...