Juka Thompsona (Yucca thompsoniana) 5 nasion Powiększ do pełnego rozmiaru

Juka Thompsona (Yucca thompsoniana) 5 nasion

Najlepsze nasiona juki w Polsce. Juka o wspaniałym pióropuszu jasnozielonych lub niebieskozielonych liści. Niezwykle łatwa w uprawie egzotyczna roślina doniczkowa, idealna na słoneczny taras.

Więcej szczegółów

13 dostępnych

4,90 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż!

-3,00 zł

7,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Juki należą do rodziny agawowatych. Juka thompsoniana wyglądem przypomina nieco jukkę rostrata, jednak jest nieco odporniejsza na niskie temperatury i wilgoć. Liście w odcieniach od jasnozielonych do srebrzysto-niebieskich są krótsze i nie tak giętkie jak u juki rostrata. Kwitnie od kwietnia do maja, tworząc na dochodzącej nawet do 2 m łodydze wiechy z kremowo-białych dzwonkowatych kwiatów. Pień z czasem może się rozgałęziać. Suche liście przez długi czas pozostają na pniu. Dorasta do 1-2,5 m wysokości. Doskonała do uprawy doniczkowej.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.


Wymagania: Jesienią i zimą wymaga, by chronić jej koronę przed opadami, aby do serca nie dostała się woda. Mogłoby być dla rośliny zabójcze. Dodatkowo jukki, których pnie są rozgałęzione muszą być w miejscach tych rozgałęzień zabezpieczone przed wilgocią. Rośliny te preferują stanowiska w pełnym słońcu, glebę dobrze przepuszczalną i piaszczystą. Podlewanie umiarkowane, można przesuszać ziemię. Zimą ograniczamy nawadnianie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy roślinę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść ją na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów. Mrozoodporna do ok. -20 st. C, przy zapewnieniu bardzo suchego stanowiska.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane

Z naszego bloga

Bambus dla początkujących...

Jaki bambus wybrać, gdy dopiero zaczynasz z nimi przygodę?

Bambusy osłonią twój taras...

Jeśli chcesz osłonić swój balkon przed ciekawskimi oczami sąsiadów, posadzić w donicach bambusy...

Żywopłot z bambusów...

Takim żywopłotem z bambusów osłonisz miejsce, w którym chcesz odpocząć...