Drzewo Jozuego (Yucca brevifolia) 3 nasiona

Drzewo Jozuego, czyli juka krótkolistna, jest największą z juk. Rośnie naturalnie tylko na pustyni Mojave w Kalifornii i może tam mierzyć nawet 12 metrów wysokości! Zapach jej kwiatów przypomina aromat orzecha kokosowego. Niezwykle łatwa w uprawie egzotyczna roślina doniczkowa, idealna na słoneczny taras.

10

9,90 zł brutto

Opis

Juki należą do rodziny agawowatych. Drzewo Jozuego (Yucca brevifolia) rośnie bardzo wolno (1-7 cm na rok) i podobno dlatego może żyć nawet 900 lat. Pierwsze kwiaty drzewo Jozuego wydaje, kiedy osiągnie 1,5-3 m wysokości. Ma bardzo ostre i kłujące liście. Niezwykła juka, polecana szczególnie kolekcjonerom egzotycznych roślin. Doskonała do uprawy doniczkowej. Mrozoodporna do -23 stopni.

KIEŁKOWANIE AGAW I JUK

Agawy i juki mogą kiełkować już po 5-4 tygodniach. Może trwać to też dłużej, nawet 6 miesięcy. Czas kiełkowania zależy od wielu czynników - od konkretnego gatunku, od tego, czy agawa jest hybrydą, oraz oczywiście od warunków uprawy i podłoża. To, czy dane nasiono wykiełkuje można sprawdzić jedynie przez jego wysianie. Optymalna temperatura do kiełkowania to ok. 25 stopni. Warto, aby nie spadła poniżej 20 stopni. Zimą doniczki można ustawić na grzejniku, latem na nagrzanym parapecie czy dekoderze. Po zakryciu doniczek folią powinny być co jakiś czas wietrzone, aby się nie zaparzyły. Ziemia powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra, nie może też wyschnąć

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.


Wymagania: Jesienią i zimą wymaga, by chronić jej koronę przed opadami, aby do serca nie dostała się woda. Mogłoby być dla rośliny zabójcze. Dodatkowo jukki, których pnie są rozgałęzione muszą być w miejscach tych rozgałęzień zabezpieczone przed wilgocią. Rośliny te preferują stanowiska w pełnym słońcu, glebę dobrze przepuszczalną i piaszczystą. Podlewanie umiarkowane, można przesuszać ziemię. Zimą ograniczamy nawadnianie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy roślinę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść ją na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane