Drzewo Jozuego (Yucca brevifolia) 5 nasion

Drzewo Jozuego, czyli juka krótkolistna, jest największą z juk. Rośnie naturalnie tylko na pustyni Mojave w Kalifornii i może tam mierzyć nawet 12 metrów wysokości! Zapach jej kwiatów przypomina aromat orzecha kokosowego. Niezwykle łatwa w uprawie egzotyczna roślina doniczkowa, idealna na słoneczny taras.

16

8,90 zł brutto

Opis

Juki należą do rodziny agawowatych. Drzewo Jozuego (Yucca brevifolia) rośnie bardzo wolno (1-7 cm na rok) i podobno dlatego może żyć nawet 900 lat. Pierwsze kwiaty drzewo Jozuego wydaje, kiedy osiągnie 1,5-3 m wysokości. Ma bardzo ostre i kłujące liście. Niezwykła juka, polecana szczególnie kolekcjonerom egzotycznych roślin. Doskonała do uprawy doniczkowej. Mrozoodporna do -23 stopni.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion agaw i juk.


Wymagania: Jesienią i zimą wymaga, by chronić jej koronę przed opadami, aby do serca nie dostała się woda. Mogłoby być dla rośliny zabójcze. Dodatkowo jukki, których pnie są rozgałęzione muszą być w miejscach tych rozgałęzień zabezpieczone przed wilgocią. Rośliny te preferują stanowiska w pełnym słońcu, glebę dobrze przepuszczalną i piaszczystą. Podlewanie umiarkowane, można przesuszać ziemię. Zimą ograniczamy nawadnianie (wystarczy raz na  miesiąc)  i przenosimy roślinę w chłodne miejsce, najlepiej o temperaturze 6-12 st. C. Jeśli chcemy wiosną wynieść ją na dwór, należy ją stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego. Najlepiej umieścić ją w cieniu i przez ok. 10 dni przenosić w coraz jaśniejsze stanowisko. Można nawozić od kwietnia do września co 2-3 tygodnie nawozem do kaktusów.


Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane