Szorstkowiec Wagnera (Trachycarpus wagnerianus) 3 nasiona

Najlepsze nasiona palm w Polsce. Jedna z najpiękniejszych palm - jej liście wyglądają, jakby były sztuczne!

Maja ciemnozielone, sztywne liście, które ładnie błyszczą.

Każdy zwróci na nią uwagę :)

Ten produkt nie występuje już w magazynie

13,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Palma średniej wielkości, wyróżniająca się atrakcyjnymi, małymi, bardzo sztywnymi i mocnymi liśćmi uderzająco odróżniającymi się od liści zwyczajnego szorstkowca (Trachycarpus fortunei). W środku ubiegłego stulecia został sprowadzony z Japonii do Europy i idealnie nadaje się do nieco bardziej wietrznych stanowisk lub miejsc mniej przestronnych. Przez wielu uważany jest za najpiękniejszą odmianę palmę tego gatunku. Szorstkowiec Wagnera należy do bardzo poszukiwanych, a jednocześnie trudno dostępnych palm.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do jej innych zalet należą również:

-  Małe, bardzo sztywne liście, soczyście zielone, których średnica rzadko przekracza 60 cm i które układają się w gęstą i zwartą koronę.  
-  Bardzo atrakcyjny wygląd młodych roślin, które przywodzą na myśl drzewka bonsai.
-  Idealny do mniejszych ogrodów i jako roślina doniczkowa.  
-  Wykazuje dużą mrozoodporność, do -17°C, dzięki twardym liściom nie ma problemu ze śniegiem.

-  Bardzo odporna na wiatr i łatwa w pielęgnacji.   
-  Odporna na niemal wszystkie choroby i szkodniki.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane