Palma orzechowa kariota (Caryota mitis) 3 nasiona

Palma orzechowa to doskonała palma pokojowa.

Kup nasiona palmy orzechowej i wyhoduj smukłą, egzotyczną palmę. Kariota jest jest jedną z szybciej rosnących palm!

7

6,93 zł brutto

-30%

9,90 zł brutto

Wysyłamy w 4-5 dni

do listy życzeń

Opis

Palma orzechowa to palma inna niż wszystkie. Jej liście przedzielone są na pół, dzięki temu wyglądają jak świeżo zielone rybie ogony. Każdy liść karioty podzielony jest na dalsze listki. Kariota wykształca także pnie boczne, tworząc z czasem w doniczce mały palmowy lasek. Egzotyczna i łatwa w uprawie palma pokojowa.

KIEŁKOWANIE PALM I BANANÓW

Palmy i banany są roślinami o długo kiełkujących nasionach, szczególnie, jeśli porównamy je z nasionami pietruszki czy innych roślin, które często wysiewamy. Mają większe nasiona, niektóre wielkości orzecha laskowego, jak palma jubaea chilijska czy bismarckia. Mogą kiełkować od kilku tygodni nawet do roku, a czasem i nieco dłużej. Gatunki o dużych nasionach potrzebują więcej czasu niż te o małych, jak waszyngtonia, daktylowiec czy palma sabalowa. Mnie na przykład chilijska palma miodowa - jubaea wykiełkowała mi po 16 miesiącach.

Ziemia nie może przeschnąć na wiórek, więc trzeba pilnować, by zawsze była jednakowo wilgotna. Zarówno w czasie kiełkowania jak i kiedy już pojawi się siewka. Wietrzenie 1 x na jeden-dwa dni też jest ważne, na 15 minut warto wpuścić świeże powietrze. Warto trzymać je w ciepłym miejscu, w temperaturze 25-28 stopni.

Warto być cierpliwym, najważniejsze to nie dopuścić do przelania ani przesuszenia podłoża, a także nie ruszać w środku nasion. Dobrze też wiedzieć, że będą najpierw puszczały korzeń i dopiero kiedy ten skończy rosnąć - pojawią się liście nad powierzchnią podłoża.

Nasiona palm często wysiewam metodą woreczkową. Jeśli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, wystarczy, że do nas napiszesz. Prześlemy link do instrukcji.

Pobierz za darmo instrukcję wysiewu:

Instrukcja wysiewu nasion palm.

Do każdego kompletu nasion dodajemy etykietkę do oznaczania gatunku gratis.

Produkty powiązane